Wrocław, Polska
+48 885 856 808
shop@pawillows.com

Jak wykonać najlepsze zdjęcie zwierzaka na poduszkę?

Jak wykonać najlepsze zdjęcie zwierzaka na poduszkę?

Zrobienie zdjęcia zwierzakowi nie jest łatwym zadaniem. Model bywa w ciągłym ruchu i często trudno skupić jego uwagę. Jeśli już uda się Wam przekonać modela do przyjęcia odpowiedniej pozy warto wziąć pod uwagę kilka naszych sugestii, które umożliwią wykonanie jak najlepszej poduszki.


1. Kąt wykonania zdjęcia

Odpowiedni kąt wykonania zdjęcia to najważniejszy czynnik wykonania dobrej poduszki.

Zdjęcie najlepiej wykonać z pozycji wzroku zwierzaka, aby wykonana poduszka po uszyciu wyglądała jak prawdziwa. Kąt nachylenia obiektywu w stosunku do poziomu zwierzaka powinien być jak najmniejszy.

NAJLEPIEJ: Najmniejszy kąt wykonania zdjęcia. Obiektyw skierowany jest na tors zwierzaka na równi z podłogą.

POPRAWNIE: Zdjęcie wykonane pod średnim kątem też będzie odpowiednie, lecz lepiej zachować mniejszy kąt.

ŹLE : Zdjęcie wykonane od góry pod za dużym kątem może nie wyglądać na poduszce najlepiej.

ŹLE: Przykład zdjęcia wykonanego pod za dużym kątem od góry

Na poniższym zdjęciu doskonale widać różnicę w kącie wykonania zdjęcia, a realizacji poduszki. Proszę spojrzeć na łapki piesków.

Oba portrety są wykonane dobrze, lecz po lewej stronie zdjęcie jest wykonane większym kątem oznaczonym przez nas jako poprawny. Pomiędzy łapkami pieska widać białe przestrzenie na poduszce spowodowane wykonaniem zdjęcie od góry.

Zdjęcie po prawej stronie wykonane jest na wprost oznaczonym przez nas jako najlepszy, Łapki i tułów tworzą jedną całość, dzięki czemu pomiędzy łapkami nie ma białych przestrzeni. Wykonując zdjęcie wystarczy delikatnie obniżyć obiektyw do poziomu zwierzaka, a efekt będzie idealny.

2. Pozycja modela na zdjęciu

Najlepsze poduszki wychodzą z wykorzystaniem zdjęć siedzącego lub leżącego zwierzaka. Dlaczego? Ponieważ W takiej pozycji łapki i nogi tworzą z korpusem jedną całość, o czym piszemy również powyżej.

Poduszka wykonana ze zdjęcia siedzącego kotka

Poduszka wykonana ze zdjęcia leżącego zwierzaka

Stojący zwierzak na odszytej podsuszce będzie miał pomiędzy nogami wolne, białe przestrzenie. Jeśli nogi stojącego zwierzaka będą nachodziły na siebie lub zdjęcie wykonane będzie od góry może wyglądać tak, jakby brakowało mu jednej nóżki lub jedna z nich (najczęściej tylna) była krótsza od pozostałych. Niestety jest to technicznie niemożliwe do wykonania w inny sposób.

Powyższe zdjęcie przedstawia stojącego pieska w dobrej pozycji, lecz nawet tutaj na poduszce będzie widoczna środkowa „trzecia” noga.

3. Pozycja łapek i ogona

Oprócz odpowiedniej pozycji zwierzaka warto zwrócić uwagę na to, jak ułożone są łapki i ogon zwierzaka.

Uszycie poduszki z ogonem, który wychodzi poza obrys tułowia wpływa na zmniejszenie rozmiaru poduszki. Najczęściej ogon można ukryć podczas edycji zdjęcia, aby poduszka była jak największa i stała stabilnie na podłożu. Zwisający do dołu ogon wpłynie negatywnie na stabilność poduszki na podłożu.

ŹLE: Po lewej stronie ogon kotka znajduje się poniżej łapek – czerwone oznaczenie.
DOBRZE: Po prawej stronie łapki stanowią jedną linię – zielone oznaczenie


Inną kwestie jest pozycja łapek szczególnie ważna przy zdjęciach leżących czworonogów pokazana na zdjęciu poniżej.

Zdjęcie zostało wykonane z poziomu wzroku modela, lecz ten chciał zaprezentować swoją łapkę. Podobnie, jak w przypadku ogona, łapka wystaje mocno poza obrys zwierzaka, co źle wpływa na stabilność stojącej poduszki i zmniejsza jej rozmiar. Zdecydowanie lepiej będzie prezentowała się poduszka z pozycją kotka po prawej stronie z łapkami przy ciele. O ile wystający ogon można ukryć na zdjęciu, to w przypadku łapki jest to niemożliwe.

Na czerwono oznaczono pozycję łapek, której lepiej unikać, a na zielono możliwie najlepszą.

4. Oświetlenie zdjęcia i kolorystyka

Zdjęcie powinno zostać wykonane w możliwie jasnych warunkach, najlepiej podczas dnia przy naturalnym lub bardzo jasnym oświetleniu, aby możliwe było pokazanie naturalnego koloru modela. Sztuczne światło powinno być białe, a nie żółte

Nawet najładniejsze zdjęcie wykonane w złych warunkach oświetleniowych nie będzie wyglądało dobrze po nadruku.

ŹLE: Na powyższym zdjęciu kotek jest dobrze ustawiony, lecz sztuczne i ciemne oświetlenie nie pozwala na dobre pokazanie koloru jego sierści. Kotek jest biały, lecz jego futerko na wydruku będzie pomarańczowe.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na prześwietlenia zdjęcia oraz fakt, aby model był cały oświetlony jednakowym światłem. Zwierzak nie może pozostawać częściowo na słońcu lub w cieniu.

ŹLE: Na powyższym zdjęciu kotek jest dobrze ustawiony, lecz część jego główki jest prześwietlona przez słońce. Takie zdjęcie nierówno oświetlone nie będzie wyglądało na poduszce dobrze.

6. Na zdjęciu zwierzak powinien znajdować się w całości

Model na zdjęciu powinien znajdować się w całości w kadrze. Nie powinien być zasłonięty przez rośliny lub inne przedmioty, a jego cała postura powinna znajdować się w kadrze.

6. Jakość i wielkość zdjęcia

Poduszkę możemy wykonać z dowolnego nadesłanego zdjęcia, które jest w dobrej jakości. Minimalna rozdzielczość zdjęcia to 2 megapiksele, czyli 1920 x 1080 px. Optymalnie powinno mieć ok. 3000x 2000 px, a najlepiej ok. 5000x 3500 px. Mniejsze zdjęcie może nie wyglądać dobrze na poduszce. Oczywiście zalecamy przesłanie większego zdjęcia, o ile takie jest dostępne.

PODSUMOWANIE

Podczas wykonywania nowych zdjęć na poduszkę warto wziąć pod uwagę nasze uwagi, aby wyszła jak najlepiej.

Oczywiście możemy wykonać produkt z każdego zdjęcia w miarę dobrej jakości nadesłanego przez Państwa, lecz należy wziąć pod uwagę powyższy opis i fakt, że nieodpowiednia pozycja zwierzaka na zdjęciu lub zła jakość zdjęcia może negatywnie wpłynąć na ostateczny wygląd poduszki, jej rozmiar, stabilność i wygląd.

Jeśli nie ma możliwości wykonania nowego zdjęcia zachęcamy do wyboru zdjęcia, które jest dostępne i najlepiej pasuje do naszych wskazówek 🙂